Şubat 2018, E-Bülten

                                                                                               

 

  E-Bülten  

Şubat 2018, E-Bülten  

15-18 Mart 2018 tarihinde WIN Eurasia fuarındayız.

Hall:6 Stand: E160

+++++

05-07 Nisan 2018 tarihinde SOLAREX fuarındayız.

Hall: 11 Stand: F02-E03

+++++

23-27 Nisan 2018 tarihinde HANNOVER MESSE fuarındayız.

Hall: 12

 

15-18 MART 2018 WIN EURASIA FUARI’NDA POWER GRUP ÖZEL PROGRAMI;

( 17 Mart 2018 Cumartesi fuaye alanı Kınalı Ada Salonu üst katta.)

 

KINALI ADA SALONU

 

14:15-14:30  Power Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vedat EMANET  Bey’ in selamlama konuşması.

14:30-15:15  Power Grup Teknik Müdürü Ayhan GÜVEN’ in şirket ve şirket ürünlerini tanıtımı ve soru ve cevaplar.

15:15-16:00 Power Grup Yenilenebilir Enerjiler Müdürü Yusuf EMANET’ in Lisanslı, Lisansız ve Çatı GES Uygulamaları konusunda mevzuat ve uygulamalar sunumu.

16:00-16:15  ARA

16:15-17:15 Sami KOVANCI tarafından POWER Grup Bayilik Sisteminin yeniden yapılandırılması sunumu.

17:15-17:45 Soru ve Cevap.

 

 

Ümraniye ve Kırklareli Kavaklı ilçe Belediyelerimizin park bahçe yol kenarı aydınlatmalarını yine Power Elektronik firması olarak 2013-2014 yılında firmamızın dizayn tasarımı ile gerçekleştirmiş olup Belediyemiz için büyük bir sosyal sorumluluk projesi olmuştur.

İpragaz Derince tesislerine kurduğumuz hybrid güneş panelleri, hem sıcak su hem de elektrik enerjisi üretmektedir. Türkiye’de ilk olan bu proje Power Elektronik A.Ş. firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Bitlis ili Adilcevaz ve Tatvan ilçelerine kurduğumuz 2,5 MWp Güneş Enerji Santrali bölgedeki yaklaşık 1000 hanenin elektrik ihtiyacını gidermektedir.

 

Çekmeceli IP51 modellerimiz;

24V 5A ve 24V 10A 12V 26Ah akülü

 

Elektrikte depolama devrimi başlıyor, kaçırmamak lazım…

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretme işi, hem ticari hem de çevreci ürün ve çözümleriyle epey zamandır rüştünü ispatlamış durumda. Sayıları her geçen gün artan binlerce güneş ve rüzgar enerjisi tesisi de gigawatları aşan üretimleriyle bunu teyit ediyor.

Ancak, “elektriğin depolanması” işi, yenilenebilir enerjilerin ilk yıllarından itibaren onunla birlikte anılmasına rağmen, aynı oranda gelişememiştir. Burada belki de işin doğası gereği yenilenebilir kaynaklara dayalı elektrik üretiminin belli bir seviyeye ulaşması gerekmiştir. Ancak artık tüm dünyada yenilenebilir kaynaklı öz-üretim ve öz-tüketim ciddi bir seviyeye ulaşmış ve depolama ihtiyacını kaçınılmaz hale getirmiştir. Özellikle çatı üstü PV tesislerinin hızla artması da bu süreci hızlandırmıştır.

 

Depolama tesislerinin gündeme gelmesinde diğer bir etken de yenilenebilir enerji üretimlerinin, elektrik şebekelerine getirdiği yük olmuştur. Yenilenebilir enerjiler hem kesintili hem de çok sayıda farklı üretici tarafından üretildikleri için elektrik şebekelerine bağlantı noktasında ciddi yönetim zorlukları doğurmuştur. Eğer yenilenebilir kaynaklı elektrik üretimleri, üretildikleri yerlerde öz-tüketim için depolanabilseler, çok daha verimli ve etkin bir enerji yönetimi sağlanabilecektir.

Elektriğin nasıl depolanacağı konusunda başta bilinen doldurulabilir pil teknolojilerinin yanı sıra, yenilikçi çözümler de gündeme gelmeye başlamıştır.

Son dönemde iyice hareketlenen ve yakın gelecekte devrim niteliğinde gelişmelere sahne olacak depolama işi “elektromobilite”  yani mobil elektrik, enerji planlarımız içinde ilk sıralarda yer almaya başlayacak. Dolayısıyla Türkiye gibi enerjide dışa bağımlı ve kendi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla bağımlılıktan kurtulmak isteyen ülkelerin bu devrimi kaçırmaması lazım.