Ağustos 2016, E-Bülten

 

 

 

 
     
 
 
                                                                                                                                                                    

Power Elektronik Bülten

 

 

 Ağustos, 2016

 

www.powerelektronik.com.tr       www.powersolar.com.tr   www.powermuhendislik.com.tr

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, ‘Yeşil Kampüs’ olma hedefi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin araziye kurulan en büyük ikinci Güneş Enerjisi Santrali’ni devreye aldı. 1 MW gücündeki santralin kampüsün ihtiyacı olan elektrik enerjisinin yüzde 20’sini karşılayacağı belirtildi. Solar Power işbirliği ile gerçekleştirilen santral, yılda yaklaşık 540 konutun enerji ihtiyacını karşılayacak kadar enerji üretecek. Santralin KKTC elektrik Kurumu (KIBTEK) onayının ardından üretime başlayacağı ve 2 yıl boyunca yüklenici firma tarafından işletileceği belirtilerek, bu süre içinde ihale aşamasında verilen enerji üretim miktarı taahhüdünün yerine getirilip getirilmediğinin denetleneceği açıklandı.

 

 

Yeryüzüne ulaşan güneş ışığı, cismin rengine ve dokusuna bağlı olarak dağılır. Örneğin beyaz bir bulut, üzerine düşen ışığın büyük bir kısmını yansıtır, yani albedosu yüksektir. Deniz yani su ise üzerine düşen ışığın çok az bir kısmını yansıtır, yani albedosu düşüktür. Suyun bu özelliği, yüzer güneş enerjisi santrali panellerinin üzerine daha fazla radyasyon düşmesine ve dolayısıyla verimliliğin artmasına yardımcı olur. Sıcaklık güneş panellerinin verimini düşürür. Yüzer güneş enerjisi santrallerinde ise rüzgârla taşınan su zerreleri panelin üzerindeki sıcaklığı azaltarak panel verimliliğinin artmasını sağlar. Santrallerde panellerin örttüğü su yüzeyi Güneş’ten beslenemediğinden yosun oluşumu azalır. Hidroelektrik santrallerin (HES) bulunduğu alanlara kurulabilecek yüzer güneş enerjisi tesisleri, ızgara ve soğutma suyu devrelerini tıkayan yosunların yol açtığı verim kayıplarını azaltabilir. Ayrıca suyun yüzeyini örten paneller, barajdaki buharlaşmanın da azalmasını sağlar. Saha tipi güneş enerjisi santrallerinde, güneş panelleri 20o-30o eğim açısıyla monte edilirken, yüzer güneş enerjisi tesislerinde bu açı 10o’dir. Bu da gölgeleme payının azalmasını ve yüzen güneş enerjisi santrallerinin, saha tipi güneş enerjisi santrallerinin kapladığı alandan daha az yer kaplamasını sağlar.

 

Mobil offgrid Solar Enerji akü destekli sistemlerimiz

 

 

Havalimanlarında Solar Enerji Uygulama Çözümlerimiz

Bitlis Adilcevaz santrali enerji üretmeye devam ediyor.

Elektrik üreten rüzgar ağacı için tıklayınız.

Hitzinger Jeneratör

Kullanım Alanları :

-Çeşitli endüstriyel uygulamalar

-Hastaneler, tarım ve hayvancılık

-Küçük tekne, marin jeneratör

-Üniversiteler, okullar

-Küçük ölçekli atölyeler, fabrikalar

-Benzin istasyonları

Özellikleri:

-Acil bekleme işlemi,

-Planlama, üretim, montaj, kurulum ve devreye alma ve ses yalıtım önlemlerinin kurulumu, tasarımı, havalandırma ve egzoz sistemi, yakıt sistemi, egzoz gazı temizleme içerir.

-Çalışma sırasında maksimum güvenlik için panik sürümü ile birlikte kilit sistemi ile emniyetli erişim.

-İsteğe bağlı olarak hafif kutup ile ya pnömatik ya da hidrolik kaldırma cihazı ve halojen veya LED lambalar

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Solar invertör çözümlerimiz (Stoktan teslim)

DC Giriş , 1-3 Faz AC Çıkış İnvertörler başta Solar Sistemler, Yat ve Tersanelerde , Sanayi , Telekom, Enerji Üretim Santralleri, Baz istasyonları gibi alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş ileri teknoloji cihazlardır. Projeye göre; invertör girişi 12 VDC'den 405 VDC'ye kadar tasarlanarak tam sinüs çıkışlı olarak istenilen güçlerde üretilmektedir.

Pazar yeri Solar Çatı Uygulamamız..

UPS Blok Şeması:

3 faz giriş-3 faz çıkışlı IGBT doğrultucu ve invertörde IGBT ve IPM

( Intelligent Power Modüle ) teknolojisi kullanılan, yüksek

giriş güç faktörü ve düşük giriş akım harmonik bozunumuna

(THDI) sahip yüksek güvenilirlikli cihazlardır.

-%98’a ulaşan verim

-Olay hafızası

-Uzaktan izleme

-Otomatik ve manuel

-RS232-485 ve kuru kontak çıkışları

-Acil kapatma anahtar bağlantısı

Görüş ve önerileriniz için e-posta adresimiz

info@powerelektronik.com.tr